Hall of Fame - Superior Performance

Men

Name Location Year Inducted
Harry Kraus 
Washington, DC
1961
Astor Clarke  Washington, DC 1961
Nick Tronsky  Kensington, CT  1961
Robert Fisher  Baltimore, MD  1961
Jack White  New Haven, CT  1961
James Dietsch  Silver Spring, MD  1961
William Brozey Baltimore, MD 
1962
Harry Peters  Bristol, CT  1963
Dave Volk  Baltimore, MD  1964
James Wolfensberger  Hagerstown, MD  1965
 Andy Friar  Fall River, MA  1966
Nova Hamilton  Baltimore, MD 
1967
George Pelletier  Manchester, CT  1968
Oneil Wynne  Norfolk, VA  1969
Joseph Pricci  Washington, DC 1970
Steve Witkowski  Cromwell, CT  1973
Harold Noyes  Westerly, RI  1974
Art Anderson  Mansfield, MA  1976
Vincent "Shorty" Divver  Silver Spring, MD  1977
Henry "Hank" Howard Fairfax, VA  1978
Jeffrey Ferrand  Salisbury, MD  1982
Cliff Kidd  Baltimore, MD  1984
Clarence "Swede" Lavers  Stratford, CT  1989
Frank J. Micalizzi  Selbyville, DE  1991
Charles "Buddy" Creamer  Glen Allen, VA  1992
Jeff Pyles  Hyattsville, MD  1992
Robert H. Covel  Middleboro, MA 
1993
Peter E. Pierce  Attleboro, MA  1993
Stanley J. Pawlak  Fairfield, CT  1993
Edward C. Darling  Baltimore, MD  1994
Lee Seim  Annapolis, MD  1998
Steve Iavarone  Mapleville, RI 
1999
Mike Steinert  McSherrystown, PA  2000
Lindsey J. Hammonds  Waldorf, MD  2002
Robert L. Wilson  Cockeysville, MD  2002
Scott E. Wolgamuth  College Park, MD  2002
Don Dove  Abingdon, MD
2004
Bill Barrett  Arbutus, MD  2006
Ken Palmer Walkersville, MD  2006
Joe Rabel Virginia Beach, VA 2009
Ron Pelletier New Bedford, MA 2011
Walter Brooks Baltimore, MD 2014

Women

Name Location Year Inducted
Lorraine Gulli 
Washington, DC
1961 
Ida Simmons Slack  Norfolk, VA  1961
Elizabeth "Toots" Barger  Baltimore, MD  1961
Maxine Allen  Greensboro, NC  1962
Katherine Vick  Norfolk, VA  1963
Alva Brown  Baltimore, MD  1964
Edna Brockwell  Colonial Heights, VA  1965
Lucy Rose  Culpeper, VA  1966
Frances Wilson  Washington, DC 1967
Cathy Dyak  Manchester, CT  1968
Doris Leigh  Portsmouth, VA  1969
Jean Stewart  Baltimore, MD  1970
Ethel Dize  Baltimore, MD  1971
Audrey "Sis" Atkinson  Baltimore, MD  1972
Kay Foley  Fall River, MA  1975
Wilda Guerette  Stratford, CT  1989
Pat Rinaldi  Bethesda, MD  1989
Jacque Dietsch  Silver Spring, MD  1990
Dorothy Clark  Arlington, VA  1991
Anita Rothman  Baltimore, MD  1991
Carole Gittings  Baltimore, MD  1991
Sue Brown Marchone  Olney, MD  1992
Patricia A. Malthan  Baltimore, MD  1994
Diane E. Sicca  Laurel, MD  1994
Susan I. Hannan  Kenyon, RI  1995
Betty Caputo  Pasadena, MD  1996
Myrtle Liphard  Baltimore, MD  1998
Jean Robinson  Baltimore, MD  1996
Kathy Lischio  N. Kingstown, RI  1997
Adele Asimenios  Baltimore, MD  1998
Patsy Stroessner Heim  Ellicott City, MD 1998
Linda Johansen Baltimore, MD  1998
Marion Line Padgett  Rimrock, AZ  1998
Sandra Thomas  Cheshire, CT  2000
Theresa Vermillion  Harwood, MD  2000
Jean Harris  Alexandria, VA  2005
Diane Sears  Stevensville, MD  2005
Barbara Lee  Annapolis, MD  2006
Minerva "Min" Weisenborn Baltimore, MD  2006
Andrea Lanahan Catonsville, MD  2008
Bea Sieck Baltimore, MD 2009
Jackie Adams Frederick, MD 2010
Sharon Shipley Eldersberg, MD 2014